banner15

Karaçi'de operasyon: 90 gözaltı

Karaçi’de polis ve özel tim, ‘cerrahi operasyon’ adıyla toplam 84 farklı yere baskın düzenledi ve operasyon sonucu çeşitli suçlardan dolayı 90 kişinin tutuklandı

Karaçi'de operasyon: 90 gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan’ın güneyindeki ülkenin en kalabalık şehri Karaçi’de polis ve özel güvenlik birimlerinin yaptığı operasyon sonucu çeşitli suçlardan dolayı 90 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Karaçi’de geçtiğimiz aylarda yaşanan etnik çatışmalar ve şiddet olayları sonucu onlarca kişi yaşamını yitirmişti. Operasyonlar şehirdeki şiddet olaylarını durdurmaya yönelik yapılıyor.

Pakistan İçişleri Bakanı Rahman Malik, Karaçi’de polis ve özel timin yaptığı tutuklamaları ‘cerrahi operasyon’ adlandırarak, çeşitli suçlardan 90 şüphelinin tutuklandığını duyurdu. Malik, devam eden operasyonların suçlulara yönelik olduğunu aktararak, güvenlik birimlerinin aldıkları istihbaratlar doğrultusunda harekete geçtiğini söyledi.

Pakistan İçişleri Bakanı, toplam 84 farklı yere baskın yapıldığını ve 90 şüphelinin saklandıkları yerlerde gözaltına alındığını ifade etti. Operasyonlarda ayrıca çok sayıda silah ve cephanenin de bulunduğu kaydedildi. Rahman Malik ayrıca şehirde güvenlik sağlanana kadar operasyonların devam edeceği bilgisini de verdi.

Karaçi’de geçtiğimiz aylarda yaşanan etnik çatışmalar ve şiddet olayları sonucu onlarca kişi yaşamını yitirmişti. Karaçi'de şiddet ve çatışmaların yaşandığı bölgelerde Afganistan kökenli Peştunlar ile 1947'de Hindistan'dan Pakistan'a göç eden muhacirler yaşıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 10:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35