banner39

Kaybolan uçakla ilgili gelişme

Malezya Ulaştırma Bakanlığı arama çalışmalarına maddi destek verecek.

Asya 04.06.2014, 23:26 04.06.2014, 23:26
Kaybolan uçakla ilgili gelişme

Malezya Ulaştırma Bakanı Vekili Hişamuddin Hüseyin, 8 Mart'ta kaybolan Malezya Havayolları uçağını arama çalışmalarının, Hint Okyanusu'nun güney koridorunda devam edeceğini ve ülkedeki şirketlerin çalışmalara maddi katkıda bulunacaklarını açıkladı.

Hüseyin, Malezya ulusal ajansına yaptığı açıklamada, uçağın, Hint Okyanusu'nun güney koridoru üzerinde kaybolduğunun, dünya çapında uzmanlar tarafından doğrulandığını hatırlatarak, uçağın, kuzey koridoruna doğru ilerlediğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Hişamuddin Hüseyin, Malezya'nın petrol şirketi Petronas'ın, arama çalışmalarında kullanılacak bir geminin yanı sıra derin denizde araştırma yapan bir araç ve deniz altı dinleme cihazı için fon sağlayacağını ayrıca, yerel savunma şirketi Boustead'ın maddi yardımda bulunacağını ifade etti.

Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağı, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 8 Mart Cumartesi günü 227 yolcu ve 12 kişilik mürettebatıyla kaybolmuştu. Düştüğü sonucuna varılan ve uluslararası bir ekiple aranmasına rağmen izine rastlanmayan uçağın, yanlış yerde arandığına ilişkin iddialar ortaya atılmıştı.  

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?