Kayıp Malezya uçağı hiç bulunamayabilir!

Malezya Havayolları'nın 8 Mart'tan beri 239 yolcusuyla birlikte kayıp olan uçağını arama çalışmaları, aksayarak da olsa sürüyor. Bir Malezyalı yetkili ise uçağın hiçbir zaman bulunamayabileceğini açıkladı

Kayıp Malezya uçağı hiç bulunamayabilir!

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Malezya Havayollarına ait kayıp uçağı arama çalışmaları aksayarak da olsa devam ediyor. Arama faaliyetlerinin devam ettiği bölgedeki olmusuz hava şartları, arama çalışmalarının yapılmasını zorlaştırıyor. Malezya hükümet, kayıp uçakla ilgili gerçek dışı haber yapan yayın kuruluşlarına karşı hukuki mücadele başlatılması için savcılığa başvuruda bulundu. Malezya Emniyet müdürü ise kayıp uçağın hiçbir zaman bulunamayabileceğini söyledi.

Öte yandan Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) yaptığı açıklamada, havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmaların ve hükümetlerin hava taşımacılığı uygulamalarını geliştirmeleri yönünde görüş bildirdi. 
 
Birlikten yapılan açıklamada, yolcularla ilgili bilgilere de en sağlıklı şekilde ulaşılabilecek sistemin geliştirilmesine vurgu yapılıyor. Yetkililer benzer uyarıların 2009 yılının Haziran ayında Fransa Havayollarına ait uçağın düşmesinin ardından yapıldığını hatırlatıyor. Öte yandan, havayollarının güvenlik veya polis vazifesinin yerine getirmek zorunda olmadığı, bu sorumluluğun hükümetlere ait olduğuifade edildi.

UÇAK HİÇ BULUNMAYABİLİR

Kayıp uçağı arama çalışmaları devam ederken, Malezya'dan ilginç bir açıklama geldi. Malezya Emniyet Müdürü Halit Ebu Bekir 239 yolcusuyla kaybolan uçağın yok olma nedeninin belki de hiçbir zaman çözülemeyeceğini söyledi.
 
Ebu Bekir'in bu açıklamasının ne anlama geldiği konusunda henüz bir yorum yapılmadı. Ancak, Malezya gündeminde uçakla ilgili birçok spekülasyon yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 16:40
banner53
YORUM EKLE

banner39