Kayıp uçağa çalıntı pasaportla binenlerin kimliği açıklandı

Interpol, Malezya'dan Çin'e giderken kaybolan uçağa çalıntı pasaportla binen iki kişinin kimliğini ve resimlerini kamuoyuyla paylaştı

Kayıp uçağa çalıntı pasaportla binenlerin kimliği açıklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Uluslararası Polis Teşkilatı Interpol, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'dan Çin'e giderken üç gün önce kaybolan yolcu uçağına çalıntı pasaportla binen iki İranlı yolcunun ismini açıkladı.

Merkezinin bulunduğu Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen basın toplantısında Interpol, çalıntı pasaportla uçağa binen yolculardan birinin Delavar Seyed Muhammed Madreza isimli 29 yaşında bir İranlı olduğunu duyurdu.

Çalıntı pasaportla uçağa binen diğer yolcunun, yine İranlı 19 yaşındaki Puria Nur Muhammed Mehrdad olduğu ifade edilerek, her iki gencin de fotoğrafları basınla paylaşıldı.

Interpol, iki gencin Malezya'ya kendi pasaportlarıyla giriş yaptığını ancak Malezya'dan Çin'e giden uçağa, Avustralyalı ve İtalyan iki kişiye ait çalıntı pasaportlarla bindiklerini ortaya koydu.

Öte yandan Interpol Genel Sekreteri Robert Noble, uçağın kaybolmasının herhangi bir terör eylemiyle ilgili olduğunu düşünmediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 13:14
banner53
YORUM EKLE

banner39