banner15

Kayıp uçağı arayan gemi sinyal aldı

Çin devletine ait bir gemi, kayıp Malezya uçağını ararken okyanusun dibinden gelen bir sinyal aldı, sinyalin Malezya uçağına ait olup olmadığı bilinmiyor

Kayıp uçağı arayan gemi sinyal aldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Malezya Havayollarına ait kayıp yolcu uçağını arama çalışmaları hala sürüyor. Arama çalışmalarına katılan bir Çin gemisi okyanusun dibinden sinyal aldı. Alınan sinyalin kayıp uçağa ait olup olmadığı bilinmiyor.

Çin'in resmi haber ajansında bugün yer alan haberde, Çin'e ait bir arama gemisi olan Haixun 01'in, aramaların yapıldığı bölgede 37.5Hz frekansında, saniyede bir sinyal aldığı duyuruldu. 

Sinyalin alındığı bölgenin koordinatlarının 25 derece güney enlemi ve 101 derece doğu boylamı olduğu ifade ediliyor. Diğer taraftan uzmanlar, alınan sinyalin kayıp uçağa ait olup olmadığınınsa henüz kesinlik kazanmadığını ifade ediyor.

8 Mart'ta 239 yolcusuyla birlikte kaybolan Malezya Havayollarına ait yolcu uçağından hala haber alınamadı. Arama çalışmaları birçok ülkeden katılan ekiplerle yapılıyor. Ancak hala bir sonuç alınamadı. Ekipler kayıp uçağın kara kutusuna ulaşmaya çalışıyor. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 17:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35