banner39

Keşmir Valisi: Polisleri değil, yozlaşmış insanları öldürün

Hindistan işgali altındaki Keşmir'in valisi, bölgede eli silahlı genç direnişçilere seslenerek, "polisleri değil siyasileri öldürmesini" söyledi

Asya 23.07.2019, 11:03 23.07.2019, 11:16
Keşmir Valisi: Polisleri değil, yozlaşmış insanları öldürün

Hindistan işgali altındaki Cammu ve Keşmir (J&K)'in Valisi Satya Pal Malik, bölgede direnişçilerle yaşanan çatışmalar hakkında konuşurken "Polisleri değil, yozlaşmış insanları öldürün" dedi.

Ladakh bölümünün Kargil kentinde, Karree Ladakh Turizm Festivali-2019'u Khree Sultan Cho Spor Stadyumu'nun açılışında konuşan vali; “Silah toplayan bu çocuklar kendi halklarını öldürüyor, PSO'ları (kişisel güvenlik görevlisi) ve DPT'leri (özel polis memurları) öldürüyorlar. Neden onları öldürüyorsunuz? Keşmir'in servetini yağmalayanları öldürün" dedi. 

Malik, gelen eleştiriler üzerine yorumu devletin anayasası gereği  yapmaması gerektiğini, ancak duygularını yansıttığını söyledi ve vali olmadığında da yine aynı şeyi söyleyeceğini belirtti.

Buradaki yaygın yolsuzluktan ötürü öfke ve huzursuzluk içindeydi . Kazdığım her yerde, yolsuzluklarını buldum. Anayasal başkan olduğum için böyle yorumlar yapmamalıyım ama söylediklerim konuyla ilgili hislerim. Ben vali olmadığımda da yine aynı şeyi söyleyeceğim. Bunun sonuçlarıyla yüzleşmeye hazırım" dedi. 

Ulusal Konferans lideri Omar Abdullah sosyal medya hesabında konu ile ilgili yaptığı yorumda, " Bu tweet'i kaydet - bugünden sonra J & K'da öldürülen ana akım siyasetçi ya da emekli bürokrat, J&K Valisi Satyapal Malik'in açık emirleriyle öldürüldü" dedi. 

Kaynak: www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü