banner39

Keşmir Valisi: Telefon kısıtlaması hayat kurtarıyor

Cammu Keşmir Valisi Satya Pal Malik "Keşmir'de ilaç sıkıntısı yok, telefon kısıtlaması hayat kurtarıyor" dedi

Asya 26.08.2019, 13:50 26.08.2019, 15:12
Keşmir Valisi: Telefon kısıtlaması hayat kurtarıyor

Hindistan tarafından geçtiğimiz haftalarda ilhak edilen Cammu Keşmir'in Valisi Satya Pal Malik, Keşmir'de geçmiş dönemlerde kriz dönemlerinde en az 50 kişinin öldüğünü söyledi.

Pazar günü Vali Satya Pal Malik, Cammu ve Keşmir'de herhangi bir ilaç ve temel ürün sıkıntısı olduğu haberlerini reddetti ve iletişim engelinin orada birçok hayatı kurtarmaya yardımcı olduğunu söyledi.

Vali Malik bölgedeki kısıtlamaların ne kadar süreceği konusunda gazetecilerin sorusuna, Cammu ve Keşmir'e verilen özel statünün kaldırılması kararının ardından son 10 gün içinde meydana gelen şiddet olaylarından dolayı yaşam kaybı olmadığını söyledi. "İletişimin engellenmesi hayat kurtarmaya yardımcı olursa, zararı nedir?" diye cevap verdi.  Malik, geçmişte Keşmir'de bir kriz olduğunda ne zaman ilk haftada en az 50 kişinin öldüğünü söyledi.

“İnsan yaşamında bir kayıp olmamasına ilişkin tavrımız devam edecek. 10 gündür telefon bağlantısı yoksa, öyle olsun. "dedi.

Malik, Cammu ve Keşmir'de hiçbir yerde ilaç ve temel ürün sıkıntısı bulunmadığını ve insanların satın alabileceği yeterli stok bulunduğunu söyledi. “Aslında, bayramda insanların kapılarına et, sebze ve yumurta teslim ettik” dedi.

Kaynak: dtnext.in

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?