Keşmir'de bir genç vurularak öldürüldü

Keşmir'de iki kişinin Hindistan askeri tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösterilerde bir genç vurularak öldürüldü

Keşmir'de bir genç vurularak öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Keşmir'de Müslüman halka yönelik Hindistan askerlerinin saldırıları devam ediyor. Hindistan işgali altındaki Cemmu Keşmir'in Kulgam bölgesinde bugün meydana gelen gösterilerde bir genç Hindistan askeri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Keşmir'in Çenigam bölgesinde iki Müslüman'ın Hindistan askeri tarafından açılan ateş sonucu öldürülmesinin ardından bugün sokak gösterileri yapıldı. Gösteriler sırasında Hindistan askeri kalabalığa ateş açtı, bu sırada vurulan bir genç hayatını kaybederken iki kişi de yaralandı.

Hindistan askerinin öldürdüğü Keşmirli gencin isminin Tarık Ahmet Bat olduğu açıklandı. Vurulan gence hastanede müdahale eden Doktor Muhammed Amin yaptığı açıklamada, gencin vurulduktan sonra hastaneye kaldırıldığını, vücudundan bir mermi çıkardıklarını ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini belirtti.

Hindistan askerlerinin Abbas Malik ve Manzur Ahmed Molla isminde iki Keşmirli'yi öldürmesinin ardından gerçekleşen protestolara biber gazı ve gerçek mermiyle müdahale edildiği belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2014, 10:48
banner53
YORUM EKLE

banner39