banner39

Keşmir'de çatışmaların ikinci günü sokaklar boş

Keşmir'de Karan Nagar şehrinde çatışmaların ikinci gününde şehre giriş ve çıkış noktalarının tamamının polis tarafından mühürlendiğini ve milis kuvvetlerinin, sürücülerin ve yayaların bölgeye girmesine izin verilmediği bildirildi

Asya 13.02.2018, 11:15 13.02.2018, 11:42
Keşmir'de çatışmaların ikinci günü sokaklar boş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hindistan işgali altındaki Keşmir Srinagar bölgesinde direnişçilerle Hint güçleri arasında hafta sonu yaşanan çatışmalar sonrasında Karan Nagar şehrinin de bölgede sokağa çıkma yasağı kısıtlamaları uygulanıyor.

Sokağa çıkma yasağının ikinci gününde bir görgü tanığı, Karan Nagar'ın giriş ve çıkış noktalarının tamamının polis tarafından mühürlendiğini ve milis kuvvetleri ile sürücülerin ve yayaların bölgeye girmesine izin verilmediğini söyledi.

Yetkililer, insanların silahlı çatışmayı bozmaya çalışabilecekleri yönündeki kaygılar olduğu için harekete geçildiğini söyleyerek, "Sivil bir zaiyat istemiyoruz. Bunu ihtiyati tedbir olarak aldık "dedi. Ancak, SMHS hastanesi ve tıp fakültesine giriş yapılmasına izin verildiği belirtti.

Askeri yetkili, "SMHS'de yaklaşık 2 bin 500 kişilik bir personel var. Ayrıca hastaneye gitmesi gerekenler de var. Sadece onlara izin veriyoruz. Aksi takdirde bölgeyi tamamen kapatmış oluruz "diye ekledi.

Çatışmaları yaşayan sivil halk, gece boyunca şiddetli bir çatışmanın olduğunu ve bu yüzden uykusuz geceler geçirdiklerini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?