banner39

Keşmir'de gerilim sürüyor

Keşmir'de Hindistan askerlerinin ateş açması sonucu iki Pakistan askeri yaralandı

Asya 07.08.2013, 11:07 07.08.2013, 11:18
Keşmir'de gerilim sürüyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Keşmir'de Hindistan ve Pakistan askerleri arasındaki silahlı çatışmada iki Pakistan askerinin yaralandığı açıklandı. Askeri yetkililer, olayın, Pakistan'a bağlı Azad Keşmir'in Hindistan ve Pakistan'ı birbirinden ayıran Pandu bölgesindeki sınır hattında meydana geldiğini bildirdi. Bölgedeki çatışmanın dün meydana gelen olayın devamı olduğu belirtiliyor. 

Yetkililer, ağır yaralanan askerlerin, başkent Muzaffarabad’daki askeri hastaneye sevk edildiklerini belirtti.

Keşmir'de dün meydana gelen son çatışmada beş Hint askeri ölmüştü. Hindistan ordusu, Pakistan ordusunu Keşmir’in Hindistan kontrolündeki topraklarına girip, devriye gezen Hint askerlerine ateş ederek 5 Hint askerini öldürdüğünü iddia etmişti. Ancak Pakistan, Hindistan'ın iddialarının temelsiz olduğunu, sınırdan diğer tarafa ateş açılmadığını ifade etmişti.

Pakistan ve Hindistan'ı birbirinden ayıran Ravlakot bölgesindeki sınır hattında 27 Temmuz'da Hintli askerlerin açtığı ateş sonucu Pakistanlı bir asker ölmüş, bir diğeri de ağır yaralanmıştı.

Keşmir'deki çatışmalar Hindistan ile Pakistan arasındaki görüşme çabalarını akamete uğratıyor. Görüşmelere bu yılın başında başlanması düşünülüyordu.

 

 

 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?