Keşmir'de internet ve tren seferleri askıya alındı

Güney Keşmir'de internet hizmetleri ve tren seferleri direnişçi Ceyş-i Muhammed grubu komutanının öldürülmesinin ardından askıya alındı

Keşmir'de internet ve tren seferleri askıya alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hindistan işgali altındaki Cammu Keşmir'de Salı günü yaşanan çatışmada direnişçi Ceyş-i Muhammed grubu komutanı Noor Trali'nin öldürülmesi sonrası bölgede güvenlik gerekçesiyle internet hizmetleri ve tren seferleri durduruldu.

Salı günü, Pulwama ilçesi, Samboora kasabasında hükümet kuvvetleri ile yapılan bir çatışmada üst düzey bir Jaish-e-Mohammed (JeM) komutanı Noor Trali'nin öldürülmesi nedeniyle güney Keşmir'de mobil internet ve tren hizmetleri askıya alındı.

Salı günü güney Keşmir'de trenin askıya alınması için polisten talimat alındığı belirtildi. Bu nedenle, Badmem-Srinagar, güney Keşmir'deki Anantnag-Qazigund ve Cammu bölgesinde bulunan Banihal'e tren seferleri ikinci bir talimata kadar durduruldu.

Bir yetkili, İnternet servisinin, söylentilerin yayılmasını önlemek için "ihtiyatî tedbir olarak" askıya alındığını söyledi.

Keşmir'in Pakistan'a bağlanmasını isteyen grup içinde uzun yıllardır aktif olarak görev alan Trali (47) yaşadığı köye 50 polisin yaptığı baskın sonucunda öldürüldü.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 11:00
banner53
YORUM EKLE

banner39