banner39

Keşmirli Halime ana oğlunu bekleyerek öldü

Keşmir'de 24 yıl önce gözaltına alındıktan sonra bir daha haber alınamayan oğlu Beşarat'ın yolunu gözleyen Halime ana hayatını kaybetti

Asya 26.02.2014, 18:06 26.02.2014, 18:06
Keşmirli Halime ana oğlunu bekleyerek öldü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Keşmir'de 'Cesur Anne' olarak bilinen Halime ana hayatını kaybetti. Kaderi Berfo Ana'nın kaderine benzeyen Halime ananın oğlu Beşarat 1990 yılında üç arkadaşıyla birlikte gözaltına alınmıştı.

Halime ana gözaltına alındığı zamandan beri kendisinden haber alınamayan oğlu Beşarat'ın yolunu hep bekledi. Tüm Keşmirliler tarafından tanınan ve Cesur Anne olarak anılan Halime ana 65 yaşında hayatını kaybetti. Halime Ananın cenazesine yüzlerce kişi katıldı.

Beşarat kaybolduktan sonra, kızkardeşi akli dengesini yitirmişti. Kızının da rahatsızlığıyla baş etmek zorunda kalan Halime Ana oğlunun geleceği günü sabırla bekliyordu. Kardeşinin kaybolmasından sonra akli dengesini yitiren kız kardeş bugün annesini de kaybederek tamamen yalnız kaldı.

Kaderi Berfo Ana'nın kaderine çok benzeyen Halime Ana da oğluna kavuşamadan vefat etti. Berfo Ana da 12 Eylül 1980 darbesinden sonra gözaltına alınan daha sonra kendisinden haber alınamayan oğlu Mikail Kırkbayır'ın yolunu hiç usanmadan bekledi. Berfo Ana da geçtiğimiz yıl oğluna kavuşamadan vefat etmişti.

 

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?