banner15

Kilise saldırısında ölü sayısı artıyor

Pakistan'da bir kiliseye ayin sırasında düzenlenen saldırıda ölü sayısı 78'e yükseldi. Saldırıyı Taliban bağlantılı Cundullah örgütü üstlendi.

Kilise saldırısında ölü sayısı artıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan'ın Peşaver kentinde bir kiliseye düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 60'a yükselirken, Başbakan Navaz Şerif, İçişleri Bakanı Nisar Chaudry Ali Han'a Peşaver'e gitme emri verdi.

Peşaver'de kiliseye düzenlenen, 60 kişinin öldüğü, en az 120 kişinin yaralandığı intihar saldırısından sonra Başbakan Navaz Şerif, İçişleri Bakanı Nisar Chaudry Ali Han'a Peşaver'e gitmesini, yaralıların da askeri helikopterlerle İslamabad ve Ravalpindi'deki hastanelere taşınması emrini verdi.

Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin yayımladığı taziye mesajında, saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, ''Teröristlerin hiçbir dine saygısı yok. Onlara karşı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek" ifadesini kullandı.

Saldırının ardından İslamabad, Karaçi, Lahor ve Multan gibi ülkenin birçok farklı yerinde protesto gösterileri düzenleniyor.

Öte yandan, Peşaver Belediyesi şehirde üç günlük yas ilan etti. Ülkedeki Hristiyan okullarının üç gün kapalı kalacağı açıklandı. Pencap eyaletinin Başbakanı Şahbaz Şerif de Hristiyan cemaatinin ileri gelenlerini görüşmeye çağırdı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2013, 19:34
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35