banner39

Kırgız polis ve istihbaratçıları çatıştı

Kırgızistan’da istihbaratçıların rüşvet ihbarı üzerine iki polisi gözaltına almaya çalışması üzerine polis ve istihbaratçılar çatıştı.

Asya 18.04.2013, 19:21 18.04.2013, 19:21
Kırgız polis ve istihbaratçıları çatıştı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kırgızistan’da polis ile istihbaratçılar arasında çıkan çatışmada yaralanalar olduğu bildirildi. Ülkede şok etkisi yapan olayın, istihbaratçıların rüşvet ihbarı üzerine Bişkek’in Sverlov ilçesi emniyet müdürlüğünde görev yapan iki polisi gözaltına almaya çalışması üzerine yaşandığı belirtildi.

Polis ve istihbaratçıları karşı karşıya getiren olay, gözaltına alınmak istenen iki polisin diğer polis arkadaşlarını çağırması ve bunun üzerine olay mahalline ek polislerin gelmesi üzerine büyüdü. Artan gerginlik üzerine iki tarafın karşılıklı silah kullandığı ve olayda yaralananlar olduğu belirtildi. Olayda iki taraf da birbirinden davacı oldu.

Taraflar arasındaki olayın büyümesi üzerine Kırgızistan Başbakanı Cantörö Satıbaldiyev olaya el koydu. Başbakan, ilgili güvenlik birimleriyle acil bir toplantı yaptı. Tarafları sert bir dille uyaran Başbakan Satıbaldiyevi, olayın cereyan ettiği Sverlov ilçesi emniyet müdürünü görevden aldı.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?