banner39

Malezya uçağı için 'araştırma komisyonu' kurulacak

Malezya havayollarına ait kayıp uçağı arama çalışmalarından henüz bir sonuç çıkmadı. Malezya bakanlar kurulu arama faaliyetlerini değerlendirmek üzere uluslararası bir araştırma komisyonunun kurulmasına onay verdi

Asya 24.04.2014, 14:54 24.04.2014, 14:54
Malezya uçağı için 'araştırma komisyonu' kurulacak

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Malezya Havayollarına ait yolcu uçağı 8 Mart günü 227 yolcusu ve 12 mürettebatıyla birlikte radardan kayboldu. O günden bu yana birçok ülkeden gelen uzmanlarca oluşturulan bir arama ekibi uçağın kalıntılarına ulaşmaya çalışıyor. Ancak aramalardan şimdiye kadar herhangi bir sonuç alınamadı. Malezya hükümeti şimdiye kadar yürütülen arama çalışmalarını değerlendirmek için uluslararası bir Araştırma Komitesi kurulmasına onay verdi.

Söz konusu kurul, kayıp uçağı arama çalışmalarını değerlendrmenin yanı sıra, gelecekte olası benzer vakaların önlenmesi konusunda da çalışmalar yürütecek.

Kurul üç alt gruptan oluşacak. Kurula, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN)'a üye ülkelerden de katılım olabileceği belirtiliyor. 

Bu arada, Avustralya'nın batısında bir kasaba açıklarında bulunan enkaz parçalarının kayıp uçağa ait olabileceği düşünülüyordu. Bugün yapılan açıklamada bulunan enkaz parçalarının kayıp Malezya uçağına ait olmadığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?