banner39

Malezya uçağında yeni iddia: Yakıtı bitti!

2014'te 239 yolcusuyla kaybolan Malezya uçağına ilişkin yeni bir rapor yayınlandı. Rapora göre, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan uçağın yakıt bittikten sonra 'ölüm dalışı' yaptığı belirtildi.

Asya 02.11.2016, 12:14 02.11.2016, 14:15
Malezya uçağında yeni iddia: Yakıtı bitti!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mart 2014'te 239 yolcusuyla sırra kadem basan MH370 sefer sayılı Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağıyla ilgili yeni bir rapor yayınlandı. Arama çalışmalarına öncülük eden Avustralya Ulaşım Güvenlik Bürosu (ATSB) uçağın yakıtı bittikten sonra hiçbir insan müdahalesi olmadan hızla indiğini belirtti.

Euronews'te yer alan habere göre, raporda bulunan flap yani uçağın iniş ve kalkışında uçağın düşük hızlarda tutunmasını sağlayan kanat parçaları üzerinde yapılan incelemelerin Boeing 777 tipi yolcu uçağının iniş için alçalmadığını gösterdiği bildirildi. Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan uçağın halk dilinde bilinen adıyla “ölüm dalışı” yaptığı kaydedildi.

Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin edilen uçağa ait enkaz parçalarını arama çalışmaları sürüyor. Kaza dünya havacılık tarihinin en büyük gizemlerinden biri olarak görülüyor.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?