Malezya'da 6 kişi uyuşturucudan öldü

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da 6 gencin aynı gecede hayatını kaybetmesinin ardından yapılan araştırmada gençlerin hepsinin "yeni bir tür uyuşturucu" kullandıkları ve bu uyuşturucudan dolayı öldükleri belirlendi

Malezya'da 6 kişi uyuşturucudan öldü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Malezya'da 6 gencin aynı gece hayatını kaybetmesinin ardından yapılan araştırmada gençlerin yeni bir tür uyuşturucu kullandıkları ve bundan dolayı öldükleri açıklandı.

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da geçtiğimiz gün düzenlenen "2014 Asya Müzik Festivali" isminde bir etkinliğe katılan ve yaşları 19 ila 28 arasında değişen 6 genç aynı gece hayatını kaymetmiş ve olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Aynı etkinliğe katılan ve uyuşturucu kullandıkları söylenen 14 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Yetkililer ölümlerin yeni bir tür uyuşturucu kullanımından dolayı gerçekleştiğine vurgu yapıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda, Malezya Emniyet Müdürlüğü kimya laboratuvarı birimi yetkilileri ilk defa böyle bir uyuşturucu çeşidiyle karşılaştıklarını ve bu yeni uyuşturucunun ölümlere neden olduğunu ifade ediyor.

Meydana gelen ölümler ve uyuşturucu kullanımından kaynaklanan hastaneye kaldırılma vakalarından dolayı, Malezya polisi festivalin üçüncü gününü iptal etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 12:59
banner53
YORUM EKLE

banner39