Malezya'da tatil beldesinden 2 kadın kaçırıldı

Malezya'nın doğusunda bulunan bir tatil beldesinde iki kadının isyancı gruplar tarafından kaçırıldığı duyuruldu, kadınlardan birinin Çinli diğeri ise Filipinli olduğu açıklandı

Malezya'da tatil beldesinden 2 kadın kaçırıldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Malezya’nın doğu sahilinde bulunan bir tatil beldesinden iki kadının kaçırıldığı bildirildi.

Yerel bir gazetenin haberine göre, 29 yaşındaki Çinli turist Gao Hua Yuan ve 40 yaşındaki Filipinli otel resepsiyonisti Marcy Dayawan, Singahmata’dan silahlı kişiler tarafından kaçırıldı.

Singahmata Resif Resort’unun Filipinler’in güneyinde El Kaide ile bağlantılı Ebu Seyyaf’ın kalesi konumundaki Jolo’ya yaklaşık 320 kilometre uzaklıkta bulunduğu belirtiliyor.

The Star gazetesi, Filipinler’in güneyindeki güvenlik güçlerinin durumdan haberdar edildiğini, Malezya ve Filipinler’in insan avı başlattığını yazdı.

New Straits Times’ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde ise tekneyle beldeye gelen silahlı kişilerin, en yakındaki iki kadını kaçırdıkları, bazı belde çalışanlarının silahlı kişileri engellemek için suya atladığı ancak başarılı olamadıkları bildirildi.

Tatil beldesinde 61 konuk ve 47 çalışanın bulunduğu ifade edildi.

Bölgede kasım ayında 58 yaşındaki Tayvanlı işadamı Li Min Şu ve karısı Çang An Wei kaçırılmıştı. Li öldürülmüş, Çang ise 36 günlük esaretin ve kendisini Jolo’da tutan silahlı kişilere ödenen fidyenin ardından serbest bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 17:46
banner53
YORUM EKLE

banner39