banner15

Moskova Merkez Camii'nde Kur'an-ı Kerim etkinliği

Rusya'nın başkenti Moskova'da Kur'an-ı Kerim etkinliği düzenlenecek

Moskova Merkez Camii'nde Kur'an-ı Kerim etkinliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Geçen sene tamir edilerek yeniden açılan Merkez Camii'nde 27 Mart tarihinde bir Kur'an-ı Kerim etkinliği düzenlenecek. Etkinliğe, siyasi, dini ve kamu yöneticilerinin yanında sanatçılar, yabancı bilim adamları, şair ve yazarlar da katılacak. Etkinlikte "Kur'an’dan esinlenerek" yazılan İslam kitaplar sergisi ve İslam kültürün eşsiz sanat eserleri de sergilenecek.

Info-islam.ru sayfasının haberine göre, etkinliğe Kahire’den tanınmış Müslüman alim Yahya Hasan Veziri ve 10 yılı aşkın süredir Çin İslam Enstitüsü'nde Arapça hat eğitimi veren Ebû Bekr Ma Weiwei gibi isimler davet edildi

Etkinlikte, 14 yaş altı hafız yarışması da düzenlenecek. Program çerçevesinde, 'Bir saatte namazı öğrenelim' ve 'İslamı Arapça hat yazımı' paneli de gerçekleştirilecek.

Rusya Müftüler Konseyi, Kur'an-ı Kerim etkinliğini yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiğini duyurdu. Konsey, etkinlikte Peygamber efendimizin sakal-ı şerifi ziyaret imkanı bulacaklarını da açıkladı.

Geçen yıl Ekim ayında 40'tan fazla ülkeden ünlü hafızların katılımıyla bir Kuran okuma yarışması düzenlenmişti. Bu yarışmaya özel konuk olarak Mekke'deki Kabe imamı Mahir Al-Mu'aykli de katılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 14:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48