banner39

Moskova Tıp Fakültesindeki başörtüsü sorunu çözüldü

Rusya Müftüler Konseyi ile Tıp Fakültesi yönetimi arasında yapılan görüşmeler sonrası Müslüman kız öğrencilerin başörtüsü veya şapka ile derslere devam edebilecekleri açıklandı

Asya 31.10.2014, 17:41 31.10.2014, 17:41
Moskova Tıp Fakültesindeki başörtüsü sorunu çözüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Müftüler Konseyi Başkan Yardımcısı Ruşen Abbyasov Tıp Üniversitesi Rektörü Andrey Kamkin ile bir görüşme yaptı. Görüşmede geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve Müslüman kız öğrencilerin başörtüsü ile eğitime devam edemeyeceklerini öngören kararname gündeme alındı.

Toplantıda taraflar öğrencilerin dini vecibelerini dikkate alarak eğitime devam edebilme konusunda görüş alışverişinde bulundular. Tıp Üniversitesi Rektörü Andrey Kamkin kararnamenin okul disiplini için önemli olduğunu fakat Müslüman kız öğrencilerin dini vazifelerinin de gözetilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantı sonrası taraflar Tıp fakültesinde eğitim gören Müslüman kız öğrencilerin başka öğrenciler gibi uzun beyaz önlük ve başlarına saçları görünmeyecek şekilde şapka ya da beyaz eşarp takabilecekleri konusunda anlaşmaya vardı. Böylece üniversitedeki başörtüsü sorunu çözülmüş oldu.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?