banner39

Moskova'da Esad'a destek mitingi

Rusya'nın başkenti Moskova'da, Beşşar Esad'a destek mitingi düzenleyen bir grup, Rusya hükümetinin Suriye'ye yönelik tutumunun devam etmesi çağrısı yaptı.

Asya 10.07.2011, 23:23 10.07.2011, 23:40
Moskova'da Esad'a destek mitingi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya'nın başkenti Moskova'da, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a destek mitingi düzenlendi. Rusya Komünist Partisi ve Rusya'daki Suriye diasporasının ortak girişimiyle Moskova'nın 1905. Yıl Meydanı'nda düzenlenen mitinge yaklaşık 200 kişi katıldı.

Aralarında, aşırı milliyetçi Vladimir Jirinovski liderliğindeki Liberal Demokrat Parti üyelerinin de bulunduğu katılımcılar, Esad rejimine destek sloganları atarak, Rusya hükümetinin Suriye'ye yönelik tutumunun devam etmesi çağrısında bulundu.

Mitingde yapılan konuşmalarda NATO'nun faşist bir örgüt olduğu ve hiçbir devletin Suriye'nin içişlerine karışmaya hakkı olmadığı belirtildi ve Suriye halkından dış tehditlere karşı sonuna dek mücadele etmesi istendi.

Suriye ve Rusya bayraklarını taşıyan göstericiler, sık sık "Teşekkürler Rusya", "Teşekkürler Medvedev" sloganları atarken, Suriye ve Esad için Arapça tezahüratlarda bulunmayı da ihmal etmediler.

Suriye diasporası temsilcilerinden Hafiz Mahallar, Moskova'da daha önce de Suriye hükümetine destek mitinglerinin yapıldığını söyledi. Rusya halkı ve hükümetine, Suriye'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Mahallar, ABD ve Batılı ülkelerin Suriye politikasını kınadı.

Liberal Demokrat Partisi temsilcisi Viktor Sobolev ise yaptığı konuşmada, "Liberal Demokrat Parti olarak ülkelerin içişlerine dışarıdan müdahale edilmesine karşıyız. Bu mitinge katılmaktaki amacımız da Suriye halkının kendi geleceğini kendisinin belirleme hakkı bulunduğunu vurgulamaktı r. Batı ülkelerinin finansal destekle Arap ülkelerinde iç karışıklıklar çıkarmasını kınıyoruz. Bu haklı davada Libya ve Suriye halklarının yanındayız" dedi. 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?