banner39

Moskova'da Tacik-Özbek kavgasında 450 gözaltı

Moskova'da bir inşaatta çalışan Özbek ve Tacik kökenli yüzlerce işçi aynı anda kavgaya tutuştu. İşçilerin kavgasından sonra yaklaşık 450 kişi Rus polisince gözaltına alındı

Asya 03.06.2014, 12:14 03.06.2014, 14:24
Moskova'da Tacik-Özbek kavgasında 450 gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir toplu kavgaya katılan tahminen 450 Özbekistan ve Tacikistanlı işçi, Rus polisi tarafından gözaltına alındı.

Interfax Haber Ajansı'na göre gözaltına alınanların çoğu komşu ülkelerin vatandaşları ve olay anında yakınlardaki binaların inşaatında çalışan işçilerden oluşuyor.

Geçtiğimiz günlerde Youtube'da da Orta Asya’dan gelen kalabalık bir grup arasında geçen kavganın görüntüleri yayınlanmıştı.

Görüntüleri yayınlayanlar Tacikistan ve Özbekistan asıllı mülteci işçilerin bir birlerine inşaat malzemeleri ve özellikle çekiçler ile saldırdığı yorumunda bulunmuşlardı.

Kavgaya katılanların çoğunun üzerinde iş elbiseleri vardı. Görüntülerde kavgaya katılan birkaç kişinin alınan çekiç darbesi sonrası yolda hareketsiz yattıkları görülüyor.


Gazete.ru portalı ise kavgaya katılan işçileri çalıştıran şirketin kanunlara uyup uymadığının ayrıntılı kontrol edileceğini yazdı.

Ayrıca Moskova güvenlik yetkilileri olaya katılanlar hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?