banner39

Myanmar hükümetinden vize kolaylığı

Myanmar'da kolaylık sağlayan yeni vize uygulaması başladı.

Asya 11.01.2016, 18:43 11.01.2016, 18:43
Myanmar hükümetinden vize kolaylığı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Myanmar Times’ın haberine göre, Myanmar Göçmen Bakanlığı, iş adamları, turist ve öğrencileri içine alan ve vize kolaylığı sağlayan yeni uygulamaya bugün geçti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yeni uygulamada, ülkeyi ziyaret edecek yabancılara yönelik altı yeni tür vize ve üç yeni tür yeniden giriş vizesinin bulunduğu belirtildi.

Göçmen Bakanlığı Göçmen ve Ulusal Kayıt Dairesi Müdür Yardımcısı U Aung Thiha yaptığı açıklamada, Myanmar’a deniz, kara ve hava yoluyla girişlerin başladığını ifade etti.

Çalışma, eğitim, tatil ve meditasyon amacıyla ülkeye gelen yabancı ziyaretçilerin bugünden itibaren on iki tür vizeden birine ve üç tür yeniden giriş vizesi için başvurabileceklerini söyleyen U Aung,  yeni uygulamada ayrıca, kısa süreli çalışma vizesi bulunduğunu kaydetti.

Myanmar altı ülke vatandaşlarına serbest giriş, on yedi ülke vatandaşlarına da serbest diplomatik giriş imkanı tanıyor. Elektronik vize uygulamasından ise elli bir ülke vatandaşı yararlanırken, yüz ülkenin vatandaşına da elektronik turist vizesi veriliyor.

Myanmar Turizm Bakanlığı verilerine göre 2015 yılında 4,2 milyon kişi Myanmar’ı ziyaret etti. Bu yıl ise bu sayının 5 milyona ulaşması bekleniyor.

 

 

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?