Navaz Şerif dönemi bakanlarından biri daha gözaltında

Pakistan’ın Eski Başbakanı Navaz Şerif döneminin bakanlarından Havaja Saad Rafik “yolsuzluk” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Navaz Şerif dönemi bakanlarından biri daha gözaltında

Pakistan'da, 2013-2018 yılları arasında Demiryolları Bakanı olarak görev yapan Havaja Saad Rafik ve kardeşi Salman Rafik, Paragon Toplu Konut Projesi davası kapsamında yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı. 

Lahor Yüksek Mahkemesinde görülen davada yargılanan eski bakan ve kardeşi, haklarındaki kararın ardından gözaltına alındı.

İddiaya göre, konut projesinin sahibi olan ve halihazırda gözaltında bulunan Kaiser Amin Butt, proje için para toplamış ancak projeden yer alan insanlara arazi ya da ev teslim etmemişti.

Mahkeme, Butt'un 15 yıllık ortağı olan Rafik ve kardeşinin de proje kapsamında para aldığını iddia etse de Havaja Saad Rafik iddiaları reddetti ancak mahkeme tarafından kabul görmedi. 

Rafik, 2008-2018 yılları arasında Kültür Bakanlığı ve Gençlik Bakanlığı görevlerinde bulunduktan sonra Navaz Şerif ve Şahid Hakan Abbasi hükümetlerinde Demiryolları Bakanı olarak görev yapmıştı. 

Kardeşi Salman Rafik ise 2008-2018 yılları arasında Pencap Eyalet Meclisi üyeliğinde bulunmuştu.

Kaynak: www.dunyabulteni.net
 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 14:49
YORUM EKLE

banner39