banner15

Navaz Şerif, Hindistan'a gitti

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Hindistan'da genel seçimleri kazanan Modi'nin yemen törenine katılmak üzere bugün Hindistan'a gitti

Navaz Şerif, Hindistan'a gitti

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, bugün Hindistan'a gitti. Şerif;  Hindistan’ın yeni başbakanı Narendra Modi’nin yemin törenine katılmak üzere Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi’ye gitti.

Yemin törenine Şerif’in yanı sıra Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai, Sri Lanka Cumhurbaşkanı ve Nepal Başbakanı da katılacak.

Modi ve Şerif’in Salı günü de iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesi ve diyaloğun yeniden başlaması gündemiyle ikili bir görüşme gerçekleştirmesi planlanıyor. Şerif, Pazar günü, tarihi ziyareti öncesinde bir iyi niyet göstergesi olarak, son günlerde tutuklanan 151 Hintliyi serbest bırakma ve Pakistan tarafından el konulan 57 balıkçı teknesini Hindistan’a teslim etme kararı aldı.

Serbest bırakılacak Hintlilerin, Pakistan karasularını ihlal etme nedeniyle tutuklandığı belirtildi. Hindistan hapishanelerinde de şu anda 168’i balıkçı olmak üzere 521 tutuklu Pakistanlı’nın bulunduğu ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 12:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35