banner39

Navaz Şerif ve kızı serbest

Pakistan'da yüksek mahkeme Navaz Şerif ve kızının serbest bırakılmasına hükmetti.

Asya 19.09.2018, 13:36 19.09.2018, 14:40
Navaz Şerif ve kızı serbest

İslamabad Yüksek Mahkemesi eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, kızı Meryem'e verilen hapis cezasını askıya aldı. Navaz ve kızının bugün serbest bırakılması bekleniyor. Kararın Başbakan İmran Han'ın Suudi Arabistan ziyaretinin ardından gelmesi dedikoduları da beraberinde getirdi.

Temyiz başvurusunu değerlendiren Pakistan mahkemesi, hakkında yolsuzluk suçundan 10 yıl hapis cezası verilen eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in serbest bırakılmasını emretti. 

NAVAZ'A YÖNELİK SUÇLAMALAR

Navaz Şerif'e yönelik suçlamalar, Londra'nın Park Lane semtindeki Avenfield House'dan satın aldığı dört lüks daireyle ilgiliydi.

Aynı davada yargılanan eski başbakanın kızı Meryem Şerif'e de yedi yıl hapis cezası verilmiş, Şerif'in damadı Safdar Avan da bir yıl ceza almıştı.

'Avenfield Reference' adıyla anılan dava, 2015'te Panama Belgeleri'nin ifşasıyla başlamıştı.

Belgelerde Şerif'in çouklarının bazı offshore şirketleriyle bağlantılı olduğu ve bu şirketlerin aralarında Londra'daki lüks dairelerin de bulunduğu yabancı ülkelerde mülk satın almak için para aktarmakta kullanıldığı iddia ediliyordu.

Navaz Şerif şu anda kızı Meryem ile birlikte ağır hasta olan eşine bakmak için Londra'da bulunuyor.

Şerif'in açıklayamadığı mal varlıkları bulunduğu ve konuya ilişkin devlet kurumlarıyla işbirliği yapmadığı bildiriliyor.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?