banner39

Navaz Şerif'in ABD ziyaretinde gündem İHA'lar

Pakistan başbakanı Şerif'in ABD'ye yapacağı ziyarette sivillerin öldüğü İHA saldırılarının gündeme getirleceği bildiriliyor

Asya 20.10.2013, 14:13 20.10.2013, 14:13
Navaz Şerif'in ABD ziyaretinde gündem İHA'lar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in Washington'a yapacağı resmi ziyarette insansız hava aracı (İHA) saldırılarını gündeme getireceği kaydedildi. Üç günlük ziyaretinde Şerif'in, 23 Kasım'da ABD başkanı Barrack Obama ile buluşması bekleniyor.

Navaz Şerif, Londra üzerinden Washington'a giderken basın açıklaması yaptı. BM Genel Kurul toplantısında konuyu gündeme getirdiğini hatırlatan Şerif, Obama ile Pakistan'ın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü ihlal eden İHA saldırıları hakkında konuşmayı planladığını kaydetti.

Taliban ile görüşmeler hakkında da konuşan Şerif, "Taraflar müzakereyi kabul etti. Görüşmelere başlayacağız ancak şiddet sürerse konu farklı bir boyut kazanır." dedi.

Geçtiğimiz günlerde Ben Emmerson imzası taşıyan soruşturmada Birleşmiş Milletler, ABD'nin İHA ile yaptığı saldırılar sonucu Pakistan'da 400'den fazla, dünya genelinde ise 500 kadar sivilin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?