banner39

Navaz Şerif'ten terör uyarısı

Pakistan Başbakanı Şerif, Hindistan-Pakistan arasında barışı sağlamak amacıyla ne zaman ciddi adımlar atılsa teröristlerin süreci sabote etmeye çalıştığını kaydetti

Asya 05.01.2016, 16:25 05.01.2016, 16:25
Navaz Şerif'ten terör uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Pathankot kentindeki hava üssüne düzenlenen saldırıya ilişkin, Hindistan ve Pakistan arasında barışı sağlamak için ciddi adımlar atıldığında teröristlerin süreci sabote etmeye çalıştığını söyledi.

Pakistan Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Şerif, Hindistanlı mevkidaşı Narenda Modi'yi arayarak hava üssüne düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerini iletti.

Şerif'in görüşmede, Yeni Delhi yönetiminden yapılan açıklamalarda gösterilen olgunluğu memnuniyetle karşıladığını söylediği, Hindistan-Pakistan arasında barışı sağlamak amacıyla ne zaman ciddi adımlar atılsa teröristlerin süreci sabote etmeye çalıştığını vurguladığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca Şerif ve Modi'nin, iki ülke arasındaki samimi ve işbirliğine dayalı ilişkilerin, teröristlerin "alçak" emellerine en makul cevap olacağı konusunda fikir birliğinde oldukları ifade edildi.

Pakistan sınırına yakın hava üssüne silahlı bir grubun girmesiyle başlayan çatışmada 12 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. 6 saldırganın etkisiz hale getirildiği bölgede, güvenlik önlemleri gereği operasyonun devam ettiği belirtilmişti.

İslamabad yönetimi saldırıyı kınamış ve saldırıya dair Hindistan tarafından paylaşılan bilgiler üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Hindistan Savunma Bakanı Manohar Parrikar ise saldırganlardan ele geçirilen bazı malzemelerin Pakistan'da üretildiğine dair bulgulara rastladıklarını söylemişti.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?