banner39

Obama, Gül'ü; Putin, Erdoğan'ı aradı

ABD Başkanı Obama Cumhurbaşkanı Gül'ü, Rusya Devlet Başkanı Putin ise Başbakan Erdoğan'ı arayarak başsağlığı mesajını ilettiler

Asya 16.05.2014, 14:54 16.05.2014, 18:11
Obama, Gül'ü; Putin, Erdoğan'ı aradı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Barack Obama, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinde, Soma'daki maden faciasından duyulan derin üzüntüyü dile getirdi, Amerikan halkının Türk halkının acısını paylaştığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığından alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Gül, Soma'daki maden faciası nedeniyle kendisini arayan ABD Başkanı Obama ile görüştü.

Obama, Gül'e, kazadan ve can kayıplarından duyulan derin üzüntüyü aktardı. Amerikan halkının Türk halkının acılarını paylaştığını belirten Obama, tüm Türk halkına taziyelerini iletti. Kazalar konusunda ABD'nin hem teknik anlamda hem de danışmanlık anlamında büyük bir birikime sahip olduğunu dile getiren Obama, bu birikimi Türkiye ile paylaşmaya hazır olduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül de aradığı için Obama'ya teşekkür ederek, "En zor zamanlarımızda, depremlerde desteğinizi hep gördük, buna da müteşekkiriz" dedi.

PUTİN, ERDOĞAN'I ARADI

Manisa'nın Soma ilçesinde hayatını kaybeden işçiler için Rusya Devlet Başkanı Putin'den taziye mesajı geldi. Putin, Soma'daki maden faciası nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak, taziyelerini iletti.

 

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?