banner15

Ortodoks Kilisesi, terörün ölümle cezalandırılmasını istedi

Terör eylemlerinin arttığı bu günlerde Rusya Ortodoks Kilisesi teröristlere ölüm cezası verilmesini isterken, Musevi Cemaatleri Federasyonu ise bunun terör faaliyetlerine etkisinin olmayacağını savundu

Ortodoks Kilisesi, terörün ölümle cezalandırılmasını istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rus Ortodoks Kilisesi “Kilise ve Toplum” ilişkileri bölümü başkanı başpapaz Vsevolod Çaplin bazı durumlarda ölüm cezasının haklı olduğunu, terörist eylemlerini yapanlar ve onların sponsorları yargılanmadan yok edilmelidir dedi.

Adil Rusya partisi lideri Sergey Mironov terörle mücadelede ölüm cezasına moratoryumun kaldırılmasından yana olduğunu söyledi.

Rusya Musevi Cemaatleri Federasyonu (MCF) temsilcileri ise terörle mücadele ölüm cezasına konulan moratoryumun kaldırılmasının sonuç vermeyeceği görüşünü bildirdi.

Interfax ajansına konuşan MCF sözcüsü Boruh Gorin"Teröristler zaten ölümü göze alan insanlardır ve onları ölümle korkutmak aptalca bir iştir.  İnsanlık tarihine bakıldığında katiller bu tür cinayetleri daha küçük cinayetlere ölüm cezası verildiğinde bile yapmışlar. Yani bu tip insanlar adete ölüme meydan okuyorlar. Ölümü iş edinenleri ölüm cezası durdurmaz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 17:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
mursi
mursi - 4 yıl Önce

önce rus papazlardan başlasınlar.hristiyanların bütün azgınlıklarını kutsayan,sivilleri öldüren uçakları kutsayan azgın din adamları değilmi

banner39

banner36

banner37

banner35