banner15

Pakistan Başbakanı kalp ameliyatını atlattı

Dün ameliyat olan Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in üç hafta içinde Pakistan'a dönmesi bekleniyor. Şerif'in yokluğunda geçici başbakanın kim olacağı ise henüz belirsiz.

Pakistan Başbakanı kalp ameliyatını atlattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dün ameliyat olan Pakistan Başbakanı Muhammed Navaz Şerif'in üç hafta içinde Pakistan'a dönmesi bekleniyor. Şerif'in yokluğunda geçici başbakanın kim olacağı ise henüz belirsiz. 

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Londra'da açık kalp ameliyatı oldu. Hastane rutini olarak yoğun bakım ünitesinde tutulan Şerif'in durumunun stabil olduğu açık kalp ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştiği bildirildi.

Ameliyat sırasında operasyonun başarılı olması için Müslüman Birliği-N kadın aktivistleri biraraya gelerek dua etti.

Başbakan Navaz Şerif'in salı günü Londra'daki bir hastanede başarılı açık kalp cerrahisi geçirdiği, ailesi tarafından da tasdiklendi.

Navaz Şerif'in ailesinin yanısra, Pencap eyaletinin bakanı ve kız kardeşi Şehbaz da, ameliyat için Londra'da idi.

Hastanede açıklama yapan Şehbaz Şerif, "Doktorlar odasına geldi ve bizi tebrik etti. Başarılı bir operasyon oldu " dedi.  Şerif doktorların başbakanın Pakistan'a geri dönüşü için net bir gün vermediklerini doktor tavsiyelerini takip edeceklerini söyledi.

Şerif'in ameliyatı Panama Belgeleri ile ortaya çıkan ailesinin offshore şirket iddiaları ile ilgili muhalif patrilerin baskıları ile karşı karşıya olduğu bir dönemde gerçekleşti. Şerif iddiaları yalanlamıştı

66 yaşında olan Şerif, üçüncü kez ülkesine başbakan olarak hizmet ediyor. Siyasi analist Hasan Askari Rizvi, başbakanın sağlığının onun tam zamanlı siyasete geri dönmesine izin vermeyeceğini öne sürdü.

Başbakanın oğlu ve kızı siyasi mirasçısı olarak görülüyor. 

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in gelecek hafta İngiltere'nin başkenti Londra'da açık kalp ameliyatı olacağı bildirildi.

Başbakan Şerif’in kızı Meryem Navaz Şerif, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yapılan testleri inceleyen doktorlar, Başbakan Şerif'in salı günü açık kalp ameliyatı olmasına karar verdi" ifadesini kullandı.

Başbakan Şerif'in ameliyatın ardından Pakistan’a döneceğini bildiren Meryem Şerif, babasının hastanede yaklaşık bir hafta kalacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 10:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48