banner39

Pakistan Cumhurbaşkanı, 7 yıl sonra Hindistan'da

Zerdari yedi yıl aradan sonra Hindistan'ı ziyaret eden ilk Pakistan Cumhurbaşkanı oldu

Asya 08.04.2012, 15:09 08.04.2012, 15:09
Pakistan Cumhurbaşkanı, 7 yıl sonra Hindistan'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari, bugün Hindistan'ı ziyaret ediyor. Zerdari'nin ziyareti Pakistan lideri sıfatı ile Hindistan'a 7 yıl aradan sonra ilk ziyaret olması açısından önem taşıyor.

Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari, bugün Hindistan'ı ziyaret ediyor. Zerdari, Yeni Delhi'deki Palam hava üssünde Hindistan Parlamento İşleri Bakanı Pavan Kumar Bansal tarafından karşılandı. Zerdari'nin ziyareti Pakistan lideri sıfatı ile Hindistan'a 7 yıl aradan sonra ilk ziyareti olması açısından önem taşıyor.

Zerdari, ziyaret çerçevesinde Hindistan Başbakanı Manmohan Singh ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Ziyaretin iki ülke ticaret ilişkilerini geliştireceği umuluyor. Uzmanlar ise görüşmeden somut gelişmeler beklenmediğini ifade ediyor.

Liderler görüşme sonrası basına kısa bir açıklama yaptı. Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, "çok yapıcı" görüşme yaptıklarını belirtti. Pakistan Cumhurbaşkanı Zerdari ise Manmohan Singh'i Pakistan'a davet etti.

Zerdari, Singh ile görüşmeden sonra Hindistan'ın Rajasthan şehrindeki bir Müslüman türbesini ziyaret edecek.

banner53
Yorumlar (1)
alper 9 yıl önce
müslüman ülkeler hindistan ile ticari , ekenomik ve siyasi bağlarını güçlendirmek için birbiriyle yarışırkenhindistan ise amerika , israil ve batı dünyasını arkasına alarak pakistanı 4 bir yanından kuşatıyorbuna kukla afgan hükümetini de katabilirizPakistanın arkasında sadece Allah ve müslüman düşmanı çin duruyoroda çıkarları sebebiyle
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü