banner39

Pakistan'da ilk teravih namazı kılındı

Pakistan'ın sembol yapılarından Faysal Camisi'ne maskesiz gelenler alınmadı, sosyal mesafe gözetildi.

Asya 24.04.2020, 22:44
Pakistan'da ilk teravih namazı kılındı

Ramazana yarın tutulacak oruçla başlayacak olan Pakistan'da ilk teravih namazı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek ve maske takılarak kılındı.

Ülkenin sembol yapılarından başkent İslamabad'daki Faysal Camisi'ne maskesiz cemaat alınmadı, cami girişinde gelenlerin ateşi ölçüldü.

Caminin avlusunda kılınan namaz sırasında sosyal mesafe kurallarına dikkat edilirken, geçen yılların aksine az sayıda kişi camiye geldi.

Cumhurbaşkanı Arif Alvi ve Başbakan İmran Han ile bir araya gelen ülkenin önde gelen dini gruplarının temsilcileri, ramazan boyunca gerekli önlemler alarak teravih namazı kılınması gerektiğini belirtmişti.

Hükümet tarafından kabul edilen bu talebin ardından camilerin kapalı alanlarına girecek cemaat sayısı kısıtlanmış, bazı camilere ise maskesiz girilemeyeceği açıklanmıştı.

Camilerdeki halıların kaldırılmasına da karar verilmiş, cami girişlerinde el yıkama zorunluluğu getirilmiş, çocuklar, 50 yaş üstü kişiler ve hastalığı olanların ise camilere alınmayacağı ifade edilmişti.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
12
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?