banner39

Pakistan Halk Partisi, İmran Khan'ın şeker skandalından tutuklanmasını talep ediyor

Pakistan Halk Partisi şeker skandalında PTI üyelerinin yer aldığını ve bu nedenle adli tıp emrinin verildiğini de sözlerine ekledi.

Asya 01.06.2020, 11:50 02.09.2020, 20:50
Pakistan Halk Partisi,  İmran Khan'ın şeker skandalından tutuklanmasını talep ediyor

Pakistan Halk Partisi (PPP) Şeker skandalında Başbakan İmran Khan, Abdul Hafeez Şeyh, Asad Umar, Abdul Razak Dawood ve Usman Buzdar'ın tutuklanmasını istedi.

PPP, adli tıpın, işleri daha da kötüleştirmek için yapıldığını iddia etti. "NAB, 300 milyar Rs'lik soyguncuları tutuklayarak tarafsızlığını kanıtlamalıdır." dedi.

Karaçi'de düzenlediği basın toplantısına hitap eden  Çalışma, Eğitim ve Okuryazarlık ve İnsan Kaynakları Sindh İl Bakanı Saeed Ghani, 300 milyar Rs şeker skandalı hırsızlığına karışanların araştırılması gerektiğini söyledi. 

Saeed Ghani, PTI'nin PPP ve PML-N'ye karşı bir kampanya başlattığını söyledi. Hükümetteki insanlar için soru, Başbakan tarafından oluşturulan komisyonun neden oluştuğu? Faryal Talpur, Agha Siraj Durrani ve Syed Khurshid Shah hangi adli raporlar hakkında tutuklandılar? Yetkili, bu şeker skandalında PTI üyelerinin yer aldığını ve bu nedenle adli tıp emrinin verildiğini de sözlerine ekledi.

Saeed Ghani Başbakan'ın şeker ihracatından sorumlu olduğunu iddia etti. Sadece Pencap şekeri sübvanse ederken, başka hiçbir eyalet şekere sübvansiyon vermemiştir. Bakanın bulunmadığı bir sektörde başbakan bakandır. Başbakan, Ticaret Bakanı olarak özeti okuduğunu ve şeker ihracatına izin verdiğini de sözlerine ekledi.

Şeker fiyatlarındaki artıştan kimin sorumlu olduğunu belirlemek komisyonun göreviydi. Şeker fiyatları Kasım 2019'dan Şubat 2020'ye kadar fırladı. NAB neden Asad Umar, Hafeez Şeyh, Razak Dawood ve Başbakanı tutuklamadı? Yetkili, NAB-Niazi Nexus'un amacının muhalefeti bastırmak olduğunu da sözlerine ekledi.
 

Kaynak: dunyanews

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?