banner39

Pakistan: Keşmir'den vazgeçmeyeceğiz

Pakistan Başbakanı, Keşmir Meclisi'nde yaptığı konuşmada bölgenin özgürlüğü için kararlı desteklerini arttıracaklarını söyledi

Asya 05.02.2015, 10:58 05.02.2015, 10:58
Pakistan: Keşmir'den vazgeçmeyeceğiz

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Keşmir’in özgürlük mücadelesine bugüne kadar verdikleri desteği arttırarak devam ettireceklerini açıkladı.

Şerif, Azad Jammu ve Keşmir Meclisi’nde Keşmir Günü vesilesiyle yaptığı konuşmada bölgede anlaşmazlığın çözümü için barışın garanti edilmesi ve uluslararası kamuoyunun bu konuda daha etkin bir rol oynaması gerektiğini belirtti.

Navaz Şerif, konuşmasında “Azad ve işgal altındaki Keşmir ile gönül bağımız var ve her Pakistanlının Keşmir için böyle hissettiğine inanıyorum. Konunun çözümü için gayretlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz“ ifadelerini kullandı.

Pakistan Başbakanı, Keşmirlilerle aynı medeniyetin mensupları olduklarını ve aynı kültür ve gelenekleri paylaştıklarını belirterek “Bugün burada Keşmirlilerle dayanışmak için varım. Keşmir ve Pakistan bir bütündür ve hiçbir güç ikiye ayıramaz” dedi.

Keşmir halkının kendi kaderini tayin etme hakkı konusundaki Pakistan'ın kararlığına vurgu yapan Navaz Şerif, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pakistan işgal güçlerine karşı Keşmir’de şehid olanları rahmetle anmaktadır. 60 yıldan fazla üzerlerinde uygulanan vahşete rağmen Keşmir mücadelesinden vazgeçmedi. Keşmir'in özgür olacağı gün uzak değil!” dedi.

Şerif, son olarak Kaşmir halkının talepleri ile uzlaşmayan hiçbir çözümün Pakistan için kabul edilemeyeceğini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü