banner15

Pakistan ulemasından Suudi Arabistan'a Kanada desteği

Pakistan Ulema meclis konsey başkanı yaptığı basın açıklamasında sivil toplum örgütü özgürlüklerinin engellenmesi adı altında Kanada'nın Suudi Arabistan'ın iç işlerine karışmasını kınayarak Krallığa desteğini açıkladı

Pakistan ulemasından Suudi Arabistan'a Kanada desteği

Şerife Yılmaz / Dunyabulteni.net

Pakistan'daki Ulema Meclis Konsey Başkanı Tahir el- Eşrefi Suudi Arabistan'ın iç işlerine müdahale eden Kanada'yı eleştirerek bir ülkeye yabancı bir ülkenin müdahalesinin doğru olmadığını söyledi.

Pakistan Ulemas Konseyi Başkanı Şeyh Muhammed Taher El-Ashrafi (Tahir el- Eşrefi), Kanada Dışişleri Bakanlığı ve Sivil toplum aktivistleri hakları söz konusu olduğunda, sözde sivil toplum aktivistleri hakları konusunda iddialı olan Kanada'nın başka bir egemen ulusun içişlerine karşı sorumsuzca müdahale ettiğini ifade etti.

Ulema meclisi olarak bir basın açıklaması yapan Eşrefi, insan hakları adına Suudi Arabistan'ın iç işlerine karışılmasını kınayarak, tutumlarının Krallığın tarafında olduklarını belirterek Suudi Arabistan'a destek çıktı.

Şeyh El-Eşrefi, "sivil toplum örgütünün özgürlüklerinin engellenmesi" adı altında bazı ülkelerin ve organların diğer ulusların işlerine müdahalede bulunma girişimlerini reddettiklerini açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 12:26
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48