banner15

Pakistan'da 8 Alman direnişçi öldürüldü

Amerikalılar, Pakistan'da pilotsuz uçaklarla Alman Müslümanları öldürdüklerini iddia ettiler. Hayatını kaybeden Alman Müslümanlarından 5'i Türk...

Pakistan'da 8 Alman direnişçi öldürüldü

Mücahid Yıldız-Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Amerikalılar Kuzey Veziristan bölgesinde bir çiftliğe pilotsuz uçakla yaptıkları hava saldırısında birçok Alman vatandaşı Müslümanı öldürdüklerini açıkladılar. Alman Dışişleri, Pakistan İstihbarat Örgütünün verilerini değerlendirdiklerini belirterek olayı resmen onaylamadı.

Pakistan İstihbaratının verdiği bilgiye göre Afganistan sınırında 8 Alman vatandaşı Müslüman, hava saldırısı sonucu öldürüldü. Alman yetkililer verilen bilgileri ve öldürülen kişilerin hangi gruptan olduklarını araştırıyorlar. Şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmadı.

Pilotsuz Amerikan uçağı Pazartesi akşamı Kuzey Veziristan'da bir aşirete ait çiftliğe iki roketle saldırdı. Pakistan istihbaratından alınan bilgiye göre Alman militanlar bu çiftliği konaklama yeri olarak kullanıyormuş. Mir Ali isimli bölgede bu operasyonla 9 kişinin öldürüldüğü ve Türkmenistan'lı üç kişinin de yaralandığı da bildirildi. Bazı kaynaklarda öldürülen 8 kişiden 5'inin Türk asıllı Alman vatandaşı olduğu, 3'ünün de Pakistan'lı olduğu kaydedildi.

Pakistan İstihbaratından bir kişinin verdiği bilgilere göre öldürülen Türk asıllı Alman vatandaşlarından biri, isminin Feyyaz olduğunu ve Avrupa'da bazı saldırılar yapmayı planladığını söylemiş. İstihbaratın iddialarına göre bölgede yaklaşık 60 Türk asıllı Alman vatandaşı ve Alman Müslüman 'İslami Cihad Birliği' adlı bir örgüte bağlı ve ulaşımı zor bazı kabile topraklarında direniş kamplarında eğitim yapıyormuş. Haziran ayında sözkonusu bölgede Alman vatandaşı Rami M. tutuklanmış ve Almanya'ya gönderilmişti. Pakistan'ın Kuzeybatısı, El-Kaide'nin Pakistan kanadının en güçlü olduğu bölge sayılıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 14:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48