Pakistan'da aşiret milislerine bombalı saldırı: 8 ölü

Pakistan’ın kuzeybatısındaki aşiret bölgesinde yerel milis güçlerinin kontrolündeki kontrol noktasına koyulan bombanın patlaması sonucu 8 kişi öldü

Asya 19.02.2012, 15:20 19.02.2012, 15:20
Pakistan'da aşiret milislerine bombalı saldırı: 8 ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan’ın kuzeybatısındaki aşiret bölgesinde yerel milis güçlerinin kontrolündeki kontrol noktasına koyulan bombanın patlaması sonucu 8 kişinin öldüğü bildirildi.

Pakistan’ın Afganistan sınırındaki aşiret bölgesi Hayber’de yerel yönetimin milis güçlerinin kontrol noktasına bombalı saldırı düzenlendi. Tirah vadisinde yaşanan olayda, patlama sonrası militanların kontrol noktasına saldırdığı ve milis güçleri ile çatışma çıktığı kaydedildi. Patlama ve çatışmada toplam 8 aşiret milisi ölürken, 6 kişi de yaralandı.

Hayber’deki aşiretler, bölgedeki Laşker-i İslami isimli gruba karşı mücadele ediyor. Grup, milis güçlerine hükümetten yardım aldıkları dolayısı ile sık sık saldırılar düzenliyor.

Ülkede Taliban tarzı devlet isteyen Laşker-i İslami grubunun, resmen Pakistan Talibanı ve El Kaide ile bağı yok. Ancak grup, Pakistan’ın Afganistan sınırındaki diğer militan gruplarla benzer ideolojiye sahip.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?