banner39

Pakistan'da bilinmeyen hastalıktan 14 kadın öldü

Pakistan'da bir kasabada çok sayıda kadında rastlanan ve tam oalrak tanımlanamayan bir hastalık sebebiyle 14 kadın öldü

Asya 02.05.2014, 16:31 02.05.2014, 17:03
Pakistan'da bilinmeyen hastalıktan 14 kadın öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan'ın Bacur bölgesi Warrah Mamond kasabasında en az 14 kadın geçen hafta bilinmeyen bir hastalıktan dolayı öldü. Birçok kadın ise aynı hastalığa yakalanmış durumda.

Dawn internet sitesinde yer alan habere göre, geçtiğimiz hafta Dabar, Badan ve Saro Sha gibi dağlık yerlerde en az 14 kadın bilinmeyen bir hastalıktan dolayı hayatını kaybetti.

Bölgede bulunan Dr. Zakir Hüseyin de böyle bir hastalığın olduğunu ve bu bölgede yaşayan birçok kadının öldüğünü doğruladı. Doktor, hastalığa yakalanan kadınların daha önce sağlıklarının normal olduğunu söyledi ve hastalanan kadınların genelde 40-50 yaşlarında olduğunu ifade etti.

Doktor Hüseyin, bölgede bulunan birçok kadının bu hastalığa yakalandığını, hastalığın ölümcül olduğunu ve daha önce de bölgede böyle bir hastalığa rastlamadıklarını aktardı.

Birçok uzman doktorun ve sağlık görevlisinin hastalığın sebeplerini tespit etmek ve hastalığı önlemek için bölgeye gönderildiği ifade edildi.

Hastalığa yakalananların kısa zaman içinde öldüğü de söylendi.

Bölgede yeterli sağlık hizmetlerinin olmadığından şikayet eden vatandaşlar, karşılaştıkları durumla ilgili büyük endişelerinin olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?