Pakistan'da çatışma bölgesinde sokağa çıkma yasağı

Pakistan'da aşure günü kutlamaları sırasında çatışmaların yaşandığı Ravalpindi'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Pakistan'da çatışma bölgesinde sokağa çıkma yasağı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan'ın Pencap eyaletine bağlı Ravalpindi bölgesinde Aşure günü münasebetiyle Cuma günü yapılan bir törende çıkan çatışmadan sonra sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Fransız Haber Ajansı AFP'nin haberine göre Ravalpindi'ye tüm giriş ve çıkışlar ordu tarafından durduruldu. Sokaklar polis ve asker tarafından dolduruldu. Bölgede GSM operatörlerinin de jammerlar tarafından devre dışı bırakıldığı belirtildi.

Cuma günü çıkan çatışmalarda, çapraz ateş arasında kalan bir kameraman ve bazı güvenlik güçleri görevlilerinin yaralandığı belirtiliyor. Çatışmaların hem sapanlarla hem de ateşli silahlarla yapıldığı ifade edildi.

Bölgedeki sokağa çıkma yasağının bu cumartesi gece yarısından sonra kaldırılacağı açıklandı, GSM şebekelerinin de Pazar günü gün içinde çalışacağı ifade ediliyor.

Cankurtaran ekibinde çalışan Nazım Cavit, AFP'ye yaptığı açıklamada, hala silahlı çatışmaların devam ettiğini, mobil iletişim şebekelerinin bir an önce çalışması gerektiğini söyledi. Cavit'e göre barış adına atılan adımlar duyurulamıyor, bu da çatışmaların devam etmesine sebep oluyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2013, 15:41
banner53
YORUM EKLE

banner39