Pakistan'da intihar saldırısını canıyla engelledi

Pakistan'da okula saldırmak üzere olan intihar eylemcisini fark eden bir öğrenci hayatını feda ederek saldırganın okula girmesini engelledi

Asya 10.01.2014, 10:25 10.01.2014, 10:31
Pakistan'da intihar saldırısını canıyla engelledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hangu kentinde okul önünde düzenlenen intihar saldırısında bir kişi öldü, iki kişi yaralandı. Eylemciyi fark eden öğrencinin görevlileri uyardığı, bu sırada saldırganın bombayı patlatarak öğrencinin ölümüne sebep olduğu ifade ediliyor.

Yetkililer, intihar eylemcisinin önce Şiilerin yaşadığı İbhamizai semtindeki okulun içine girmeye çalıştığı, bir öğrencinin uyarısıyla güvenlik görevlilerince fark edilen saldırganın, üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdiğini bildirdi.

Aytazaz Hasan isimli 17 yaşındaki öğrencinin intihar eylemcisini fark etmesiyle güvenlik görevlilerini uyardığı, bu sırada eylemcinin bombayı patlatarak öğrencinin ölümüne neden olduğu açıklandı.

Okulun müdürü, öğrencinin eylemciyi fark etmesiyle büyük bir facianın atlatıldığını, eylemin okul içerisinde düzenlenmesi durumunda 1500 öğrencinin hayatının tehlikeye gireceğini söyledi.

Öğrencinin babası ise oğlunun büyük bir kahramanlık örneği sergilediğini belirterek onunla gurur duyduğunu söyledi.

Eylemcinin okul üniforması giydiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?