banner39

Pakistan'da uçak faciası

Pakistan'da kötü hava şartları yüzünden 127 kişiyi taşıyan uçak düştü, yolcuların tamamı hayatını kaybetti

Asya 20.04.2012, 17:17 21.04.2012, 08:54
Pakistan'da uçak faciası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan'da 127 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağı başkent İslamabad'da inişe geçtiği sırada kötü hava koşulları nedeniyle düştü. Uçaktaki 118 yolcu ve 9 mürettebattan kurtulan olmadığı belirtiliyor.

Karaçi-İslamabad seferini yapan Bhoja Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağında 127 yolcu ve mürettebat bulunuyordu. 

Pakistan Savunma Bakanı Ahmed Muhtar, uçağın havalimanı birkaç mil uçaklıkta iniş yapmanda hemen önce alevler içinde kaldığını söyledi.

Kurtarma ekibi içinde yer alan bir polis memur Saifur Rehman, Bhoja Havayolları'na ait uçağın Hussain Abad köyü yakınlarında düştüğünü söyledi.

Pakistan televizyonu GEO TV'ye konuşan Rehman, "Uçak düştükten sonra ateş aldı ve yanmaya başladı. Uçak tamamen enkaza dönüştü. Ben itfaiye ekipleriyle buraya geldim, diğer yardım ekipleri de yolda" dedi.

Pakistan televizyonu GEO TV Sivil Havacılık Kurumu kaynaklarına dayandırdığı haberinde, kulenin uçağa iniş izni verdiğini ancak daha sonra uçakla irtibatın kesildiğini belirtmişti. 

Pakistan'da 2010 yılı temmuz ayında bir yolcu uçağı düşmüş, 152 kişi hayatını kaybetmişti.

Dışişleri Bakanlığı taziye mesajı yayımladı

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da bir yolcu uçağının düşmesi ve 127 kişinin ölmesi dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Pakistan'da Karaçi-İslamabad iç hat seferini yapan bir yolcu uçağının İslamabad Uluslararası Havalimanı'na inişe geçtiği sırada düştüğünü ve kazada 127 kişinin hayatını kaybettiğini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu elim kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, merhumların yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Bu acı olay vesilesiyle, Türkiye ile Pakistan halkları arasındaki samimi ve güçlü dostluk bağlarını bir kez daha teyit ediyoruz."

 Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?