banner39

Pakistan'da yüzlerce CIA ajanı var

İki Pakistanlı'yı öldüren CIA ajanı Raymond Davis'le ilgili tartışmalar ülkedeki CIA faaliyetlerinin mercek altına alınmasına neden oldu

Asya 08.03.2011, 11:50 08.03.2011, 11:50
Pakistan'da yüzlerce CIA ajanı var

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan'ın farklı bölgelerinde, tam olarak ne yaptıkları bilinmeyen yaklaşık 300 CIA ajanının faaliyet gösterdiği bildirildi.

2 Pakistanlı sivili öldürerek tutuklanmasının ardından ABD ile Pakistan yönetimi arasında gerginliğe neden olan Raymond Davis olayı, ülkedeki CIA gizli faaliyetlerinin yeniden mercek altına alınmasına neden oldu.

Davis, kendisini soyacakları iddiasıyla iki Pakistanlı'yı sokak ortasında kurşun yağmuruna tutmuş, onun çağrısı üzerine olay yerine giden bir ABD elçilik aracı da bir Pakistanlı sivili ezerek öldürmüştü.

KEŞMİR'E SIZMAYA ÇALIŞIYORDU

ABD'nin "diplomatik dokunulmazlığı" olduğunu iddia ettiği Davis halen Pakistan'da tutuklu ve mahkemeye çıkarılacağı günü bekliyor.

Cinayetlerin ardından CIA adına çalıştığı ortaya çıkan Raymond Davis'in, Keşmir'deki bağımsızlık yanlısı müslüman direniş grupları içine sızmak için faaliyette bulunduğu iddia ediliyor.

Öte yandan, Davis gibi yüzlerce CIA ajanının, özellikle Pakistan-Afganistan sınırında "şüpheli işler" içinde olduğu belirtiliyor.

 

Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?