banner39

Pakistan'daki saldırının sebebi Suriye iddiası

Kuzey Veziristan bölgesinde dün meydana gelen saldırıyı üstlenen Laşkeri Cengevi örgütü, saldırının bölgedeki insanların Suriye'de Esad rejimine destek verdikleri için yapıldığını açıkladı

Asya 14.12.2015, 12:33 14.12.2015, 12:33
Pakistan'daki saldırının sebebi Suriye iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan'da aşiretler bölgesinde dün meydana gelen ve 25 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı üstlenen Laşkeri Cengevi örgütü, saldırının Suriye'de rejime destek veren Şiilere uyarı niteliğinde olduğunu söyledi.

Örgüt sözcüsü Ali Bin Sufian basına yaptığı açıklamada bölgedeki Şiilerin hedef alındığını söyledi. Sözcü Sufian bu saldırıda hedef alınan Şii'lerin Suriye'deki Esed Rejimini ve İran'ı desteklediklerini iddia etti. Sufian, bu insanların çocuklarını Suriye'ye savaşmaya göndermeye devam ettikleri müddetçe bu tür saldırıların devam edeceği uyarısında bulundu. 

Kuzey Veziristan’daki Kurram bölgesi, Pakistan’da aşiret kurallarına göre yönetilen yarı özgür 7 bölgeden biri olarak biliniyor.

Pakistan ordusu geçen yıl 14 Haziran'da aşiretler bölgesi olarak bilinen Kuzey Veziristan'da Taliban militanlarına karşı kapsamlı askeri operasyon başlatmıştı.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?