banner39

Pakistan'dan ABD'ye: Saldırıları durdur

Pakistan Başbakanı Şerif, ABD Başkanı Obama'dan ülkesindeki İHA saldırılarını durdurmasını istedi

Asya 24.10.2013, 07:56 24.10.2013, 08:03
Pakistan'dan ABD'ye: Saldırıları durdur

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi. Görüşme sonrası yapılan basın açıklamasında konuşan Şerif, insansız hava araçları tarafından yapılan saldırıların sona ermesi gerektiğine vurgu yaptı.

Pakistan ve ABD'nin terörle mücadele konusunda devam eden güçlü bir işbirliğinin olduğunu dile getiren Şerif, "Bu işbirliğini daha da güçlendirmekte kararlıyız" diye konuştu.

Barack Obama ise Pakistan ve Amerikan halkının geçmişte terörizmden çok acı çektiğini ifade etti. Terör saldırılarında çok sayıda Pakistanlı sivilin hayatını kaybettiğine dikkat çeken Obama, "Başbakan'ın Pakistan sınırları içindeki bu terör olaylarını düşürmekte çok kararlı olduğunu biliyorum" şeklinde konuştu.

Afganistan'ın istikrarlı ve güvenli olmasının Amerika ve Pakistan'ın çıkarına olduğu konusunda Şerif ile fikir birliğine vardıklarını dile getiren Obama, "Birlikte çalışarak Afganistan'ın yararına olacak ama aynı zamanda uzun vadede Pakistan'ın korunmasına yardımcı olacak hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?