banner39

Pakistan'ın ihracat umudu Türkiye

Pakistan, ürünlerini Avrupa ve Orta Asya ülkelerine Türkiye aracılığıyla satmayı planlıyor.

Asya 07.03.2011, 06:14 07.03.2011, 06:14
Pakistan'ın ihracat umudu Türkiye

Pakistan ihracatını geliştirme konusunda umudunu Türkiye'ye bağladı. Pakistan Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Senator Haji Ghulam Ali, Pakistan'ın ürünlerinin Avrupa ve Orta Asya ülkelerine Türkiye aracılığıyla ihracatının ülkenin döviz rezervlerini yükselteceğini belirterek, bu durumun ülkede sanayinin gelişmesi ve işsizliğin azalması için yardım edebileceğini belirtti.

Pakistan Observer'a göre, Haji Ghulam Ali'nin 5-8 Mart tarihleri arasında düzenlenen 25. Sanayi ve Ticaret Odası Asya Pasifik Konfederasyonu (CACCI) konferansına katılmak üzere İstanbul'a gittiği ifade edildi.

Türkiye'ye hareket etmeden önce basın mensuplarıyla görüşen Ghulam Ali, “Türkiye bizim için kardeş İslam ülkesidir. Ekonomik İşbirliği Örgütü Ticaret ve Sanayi Odası ve CACCI'nın önemli bir üyesidir. Avrupa ve Asya ile sınır komşusu olarak coğrafik bir öneme sahiptir” dedi.

Pakistan'ın ürünlerini Rusya ve Avrupa pazarına tanıtması için Türkiye'nin daha iyi bir rol oynayabileceğini belirten Ghulam Ali, sözlerine şu ifadeleri de ekledi:

“Pakistan'ın ürünlerinin Avrupa ve Orta Asya ülkelerine Türkiye aracılığıyla ihracatı ülkenin döviz rezervlerini yükseltecek ve bu durum bize ülkede işsizliğin azalması, sanayinin gelişmesi için yardım edecek.
 
Kaynak: Ajanslar

 

 

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?