banner39

Pakistan'ın sınır dışı ettiği Fransızlar tutuklandı

El Kaide saflarında savaşmak için yasa dışı yollardan Pakistan'a giriş yaptıkları için sınır dışı edilen 3 Fransız, Fransa'ya dönüşlerinde tutuklandı

Asya 09.04.2013, 13:54 09.04.2013, 13:54
Pakistan'ın sınır dışı ettiği Fransızlar tutuklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan yönetimi tarafından Afganistan'daki NATO güçlerine karşı savaşmak için yasa dışı yollardan ülkeye giriş yaptıkları gerekçesiyle sınır dışı edilen üç Fransız, Fransa'da polis tarafından sorguya alınmak üzere tutuklandı.

Sınır dışı edilen üç Fransızın aslında geçen yılın mayıs ayında tutuklandıkları, fakat yeni sınır dışı edildikleri açıklandı. Öte yandan, adının Nemin Meziche olduğu öğrenilen dördüncü bir Fransız'ın daha Fransa'ya teslim edilmek üzere Pakistan'da bekletildiği öğrenildi.

Her yıl onlarca Fransızın eğitim almak ya da savaşmak için Afrika ve Güneydoğu Asya'nın El Kaide tarafından kontrol edilen ücra bölgelerine gittiği bildiriliyor. Verilen bilgiye göre, Fransız yetkililer ise onları Fransa'ya dönüşlerinde tutukluyor.

Fransa'nın Mali'deki askeri müdahalesi nedeniyle ülkede tam anlamıyla her an kendilerine saldırılabileceği paranoyası oluşmuş durumda.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?