banner39

Pakistanlı muhalifler Londra'da buluşuyor

Aralarında Tahir Kadri ve Cemaat-i İslami liderlerinin de olduğu Pakistanlı muhalif siyasiler Londra'da görüşmeler yapıyor

Asya 30.05.2014, 14:11 30.05.2014, 14:11
Pakistanlı muhalifler Londra'da buluşuyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin başkenti Londra Pakistanlı muhaliflerin "hükümet karşıtı büyük koalisyonunu" oluşturmak için merkez oldu.

Aralarında Avami Tehrik hareketi başkanı, Tahir Kadri PML-Q ve PML-N liderlerinin de olduğu bir grup muhalif siyasetçi, seçim reformları ve önerilen ittifakınçerçevesini görüşmek üzere Londra'da buluştu.

Bir sonraki görüşmelere Tehrik -i İnsaf, Cemaat-i İslami, Pakistan Sünni Tehrik ve Pakistan Avami gibi muhalif partilerin temsilcilerinin de katılacağı belirtildi. İmran Han'ın da Londra'ya gittiği ancak henüz resmi olarak toplantılarda yer alıp almayacağına dair açıklama yapmadığı kaydedildi.

PML - Q parlamento lideri Pencap Meclis Munis Elahi, "bir hükümet karşıtı ittifakın oluşumunu görüşmek üzere Cuma günü Kadri Sahib ile buluşacağız. Geçen yılki seçimlerde yapılan usulsüzlükler ve seçim reformları ortak konularımız" açıklamasında bulundu. Elahi, toplantıların bir ittifak oluşumuna yönelik ' ilk adım ' olacağını söyledi.

Kanada'da yaşayan ve Temmuz ayında Pakistan'a dönmeyi planladığını açıklayan Tahir Kadri'nin, ülkenin farklı şehirlerinde başlatmayı planladığı 'büyük hükümet karşıtı mitingler programına" bu toplantılarda son şeklini vermeyi amaçladığı da belirtildi.

Kanada'dan video bağlantısı aracılığıyla daha önce açıklamalarda bulunan Kadri, 'Pakistan'da devrim için demokratlar konseyi' kurulduğunu söylemişti.

Yorumlar (1)
saif ul islam 8 yıl önce
lutfen haber kaynaklarini inceleyen , cemate islami muhalif partide ama londra daki miting e gitmeyecek...neden ise onlar hukumete karsi is birliginde degil.......
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?