banner39

Patriğin 30 bin dolarlık saatine sansür

Rus Ortodoks Patriği'nin 30 bin dolarlık saati başarısız bir sansüre uğradı

Asya 06.04.2012, 09:14 06.04.2012, 10:55
Patriğin 30 bin dolarlık saatine sansür

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill'in 30 bin dolar değerinde saat taktığı iddiaları ülkeyi karıştırdı.

Patrikhane internet sayfasında çalışan bir kişinin fotoğrafta Patriğin kolundaki "pahalı saati" silmesi, blogcuların dikkatini çekince tartışma başladı. Patrikhane, yapılan teknik hata sebebiyle özür diledi.

Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill'in Adalet Bakanı Aleksandr Konovalov ile yaptığı görüşmenin resimleri, Patrikhanenin internet sitesine konuldu. Ancak bir bloggerin dikkati sayesinde resimlerden birisinde oynama yapıldığı ortaya çıktı. Resimde Patrik Krill kolunda saati olmadan otururken, kolunun yanında taktığı saatin masada yansıması görülüyor.

Olayın ortaya çıkmasının ardından birçok blog ve haber sitesinde Patriğe yönelik eleştiriler yer almaya başladı. Bunun üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Patrikhane, olayın "teknik bir hata" olduğunu söyledi. Rusya Patriği Kirill ise, kendisine karşı stratejik bir basın saldırısı olduğunu ve hiçbir zaman Breguet saat takmadığını savundu. Tartışmaların artması üzerine siteden söz konusu fotoğraf kaldırıldı ve orijinali yerleştirildi.

Konuyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Moskova Patrikliği basın ve yayın genel müdür yardımcısı Aleksandr Volkov, olayın tecrübesiz bir çalışandan kaynaklandığını söyledi.

30 bin dolarlık bir saat hediye edilmiş olsa Patriğin onu kutusunda muhafaza edeceğini savunan Volkov, "Patrikhanede çalışan ve fotoğraf düzenleme işleriyle uğraşan 24 yaşında bir bayan elemanın "kendi inisiyatifiyle" söz konusu fotoğraf üzerinde oynadığını belirledik. Kimseyle görüşmeden fotoğrafta Patriğin kolundaki saati silmiş. Hakkında işlem yapılacak" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?