Pencap'ta pembe otobüs uygulaması başladı

Pencap Ulaştırma Bakanlığı, çalışan kadınlara ve kız öğrencilere güvenli ve lüks seyahat olanakları sağlamak için kadınlara adanmış otobüsleri başlatma kararını açıkladı.

Pencap'ta pembe otobüs uygulaması başladı

Pencap Ulaştırma Bakanlığı, ilde kadınlar için güvenli ve konforlu seyahat olanakları sağlayacak olan sadece kadınlara otobüs servisi yaptığını açıkladı.

Pencap Hükümeti , taşımacılık sektöründe çalışabilecek ve çalışmaya istekli kadınlara yeni istihdam olanakları sunmasının yanı sıra, kadınlar için güvenli ve konforlu ulaşım olanakları sağlamak için yeni bir strateji olduğunu açıkladı .

Pencap Ulaştırma Bakanı Jahanzeb Khan Khichi , ulaştırma departmanının çalışan kadınlara ve kız öğrencilere kolaylık sağlamak için yalnızca kadınlara hitap eden otobüsleri kullanmaya hazırlanıyor olduğunu söyledi.

İstihdam olanakları yaratması için bu otobüslerin kadın sürücüler tarafından yönlendirileceğini de sözlerine ekledi . Pencap Ulaştırma Bakanı Jahanzeb Khan, sosyal gelişme ve ilerlemenin ancak kadınların tüm fırsatlara ve avantajlara sınırsız erişimine izin verildiği takdirde başarıya ulaşabileceğini vurguladı.

Kadınlara olanak sağlamanın, ülke genelinde toplam nüfusun yarısından fazlasını oluşturduğundan sosyal kalkınmanın sağlanması için önemli olduğunu söyledi. Pencap Ulaştırma Bakanı ayrıca, Pencap Hükümeti'nin tüm C sınıfı otobüs duraklarını yenileyip iyileştireceğini taahhüt etti.

Khyber Pakhtunkhwa hükümeti, sadece kadınlara seyahat olanakları sağlamak için iddialı Pembe otobüs projesini başlattı.

Bölümünün, kadın yolcuları kolaylaştırmak için otobüs duraklarında bekleme alanları, tuvaletler ve güvenli içme suyu tesisleri sağlama politikası uygulamasının üstlendiğini belirtti . Bu kararların, Pencap Hükümeti'nin çocuklar ve kadınlar için seyahat olanaklarını iyileştirme stratejisi doğrultusunda uygulanacağını belirtti.

2018 yılının başlarında, Hayber-Pahtunhva hükümeti, yalnızca kadınlara seyahat olanakları sağlamak için iddialı Pembe otobüs projesini başlattı. Bu politikanın uygulanması bu yıl da devam etti ve eyalet genelinde daha fazla şehir sadece kadınlara seyahat olanakları ile donatılıyor.

Peşaver ve Mardan da dahil olmak üzere KPK bölgesindeki birden fazla şehirde başarıyla başlatıldıktan sonra, Pembe Otobüs Servisi de Abbottabad'da başlatıldı . Bu pembe otobüsler ayrıca sürücüler ve şefler için pozisyonları dolduracak olan kadınlar için iş fırsatları yarattı.

Kaynak: globalvillagespace

banner53
YORUM EKLE

banner39